srpskienglish

OBAVEŠTENJA VEZANA ZA ŽABAC BIZNIS LIGU 2023/24.

Pravilnik "TOP 16" biznis lige

PRAVILNIK “TOP 16” BIZNIS LIGA ZABAC NOVI SAD 2023/24

-Šesnaest najbolje plasiranih ekipa ostvaruje pravo na učešće u play off-u, i borbu za najviši plasman.

-Ukoliko na tabeli dve ili više ekipa imaju isti broj bodova, prednost stiče ona ekipa koja ima veći broj

srušenih pinova u totalnom zbiru.

-Pravo na učesće u finalnom delu takmičenja (play off) imaju samo oni takmičari koji su ispunili kvotu

od minimum 1/3 (33,33%) nastupa tokom prvog dela takmicenja, odnosno 5 odigranih utakmica.

-Za sve rezultate i statistike ekipa i pojedinaca, validan je sajt Bowling SavezaSrbije:

-Play Off utakmice se igraju po formi kao i utakmice regularnog dela, s izmenom da će se igrati na 2

dobijena seta.

-Ekipe koje su ostvarile dovoljno bodova za ulazak u Play Off će igrati utakmice osmine finala u

sledećim parovima 1:16,8:9,4:13,5:12, 2:15,7:10,3:14 i 6:11. Pobednik se dobija knockout sistemom.

-Kapiteni su dužni da prijave postavu najkasnije 15 minuta pre zvaničnog početka meča kako bi mogao

da se startuje „Practice“ (15 minuta zagrevanja). U Slučaju kašnjenja (preko 15 minuta) Bowling

Centar i ekipa koja je kompletna imaju pravo da proglase utakmicu rešenom u korist kompletne ekipe

službenom pobedom 10:0.

-U slučaju bilo kog nerešenog seta (5:5) u Play Off-u, pobednik seta će se dobiti tako što će svi igrači

A1-A4 i B1-B4 dobiti po hitac u pune čunjeve („TEAM ROLL OFF“) na stazama na kojima su igrali

taj set. Pobednik Roll Off-a je ekipa koja ima više oborenih čunjeva u zbiru. Po potrebi, u slučaju istog

zbira, bacanja se ponavljaju sve do dobijanja konačnog pobednika.

- Ekipe imaju pravo na izmene igrača nakon svakog odigranog seta.

-Za razliku od regularnog dela sezone, FOUL neće biti tolerisan. „FOUL“ se proglašava kada igrač

prestupi ili zakorači iza linije i dodirne bilo koji deo staze, opreme ili objekta tokom ili nakon izbačaja.

Ukoliko igrač napravi prestup na prvom bacanju, piše se 0 za tu ruku i ponovo se spušta svih 10

pinova. Ukoliko se prestup desi pri drugom bacanju upisuje se 0.

-U slučaju da automatski „FOUL“ sistem za detektovanje prestupa nije u funkciji Bowling Centar će

imenovati osobu, ovlašćeno lice, koja će u saradnji sa BC-om nadgledati prestupe na stazama na

kojima se igra Play Off. Kapiteni su dužni da prijave potencijalne prestupe igrača, gde se može korisiti

i video nadzor kako bi se utvrdio potencijalni prestup.

-Odlaganje termina defnisanih ovim pravilnikom nije moguce!

-Bowling Centar zadržava pravo da usled okolnosti prouzrokovane višom silom odloži utakmicu ili ceo

krug takmičenja. Sve sporne situacije na stazi rešavaju isključivo kapiteni ekipa i ovlašećena lica

Bowling Centra (Milos Princip, Sara Miladinovic, Bojan Radosavcev).

-Parovi staza unapred su određeni zapisnikom. Bolje rangirana ekipa bira na kojoj stazi od predviđenog

18.03.2024. Ponedeljak 18h 1⁄4 finala – staze 1-8

11. mec staze 1-2 : pobednik meca 7. – pobednik meca 8.

12. mec staze 3-4 : pobednik meca 5. - pobednik meca 6.

13. mec staze 5-6 : pobednik meca 3. - pobednik meca 4.

14. mec staze 7-8 : pobednik meca 1. - pobednik meca 2.

22.03.2024. Petak 18h 1⁄2 finala i finale – staze 5-8;

Polufinale:

15. mec staze 5-6 : pobednik 11. meca – pobednik 12. meca

16. mec staze 7-8 : pobednik 13. meca – pobednik 14. meca

Utakmica za trece mesto;

staze 7-8 : gubitnik meca 15 – gubitnik meca 16.

Utakmica za prvo I drugo mesto – FINALE ;

staze 5-6 : pobednik meca 15 – pobednik meca 16.

Poslednja izmena 29.02.2024. u 18:46

Dopuna pravilnika

REDOSLED NASTUPA SVAKOG POJEDINCA BIĆE NAPRAVLJEN NA OSNOVU DOTADAŠNJEG PROSEKA REZULTATA I TO, OD NAJBOLJEG KA NAJLOŠIJEM, MUŠKARCI PA ŽENE.

Poslednja izmena 02.11.2023. u 19:09

Pravilnik

ŽABAC BIZNIS LIGA

2023/2024

-Novi Sad-

SISTEM BODOVANJA

• Meč se igra između dve ekipe, sa minimum 3 igrača.

• Rangiranje/redosled igrača zavisi od njihovog proseka poena/srušenih pinova.

• Maksimalan broj mogućih osvojenih bodova na meču je 10.

• Igrači koji su istog ranga u ekipama koje igraju meč se takmiče međusobno ko će oboriti

više pinova. Igrač koji pobedi svog suparnika nosi svojoj ekipi 2 boda. Ukoliko je rezultat

nerešen, svaki igrač nosi po 1 bod.

• Ekipi koja je srušila više pinova se dodeljuju dodatna 2 boda. Ukoliko je broj poena koji

su doneli igrači i ukupan broj osvojenih pinova jednak rezultat je nerešen i svakoj ekipi se